سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ

دانلود پاورپوینت آشنایی با معماری موزه

 

پاورپوینت آشنایی با موزه
پاورپوینت آشنایی با موزه 35 اسلاید  (ویژه رشته های مهندسی عمران و ساختمان) می باشد. در ادامه بخشی از متن این پاورپوینت و فهرست آن را برای شما قرار داده ایم و در انتها نیز تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزییات آن را مشاهده نمایید و در صورت تمایل به داشتن این پاورپوینت ، اقدام به خرید آن نمایید.

 

مقدمه

بی شک وجود موزه  به عنوان یک نهاد فرهنگی در اجتماع بسیار ضروری است فرهنگ هر جامعه یک مفهوم کلی است و تمامی ارزش‌ها و یافته‌های معنوی مردمان آن جامعه را در بر می‌گیرد. پس فرهنگ. میراث هر قومی است که از پیشینیان بر گرفته شده و در آن تغییراتی داده شده و به نسل‌های بعد انتقال یافته است.

فرهنگها و تمدن‌ها مانند انسان سه مرحله تکامل دارند:  زاده می‌شوند، کودکی و نوجوانی دارند. کمال می‌یابند و به پیری می‌رسند و بالاخره از میان می‌روند. خاصیت فرهنگها و تمدن‌های پویا و لازم می‌بیند از فرهنگهای دیگر می‌گیرد و آنچه را زائد می‌داند فرو می‌نهد و دور می‌ریزد. سخنانی از ماریوبوتا در ایران:اولین تلاش من در طراحی و کار روی پروژه؛ فهم موضوع است مثلاً وقتی موضوع؛ موزه باشد اول از خودم می‌پرسم: «موزه امروز چیست؟»

 

 

فهرست:

مقدمه

تعریف موزه

تعریف لغوی موزه
تعریف موزه از فرهنگ لغت عمید
مجموعه اثار باستانی، عمارتی
تعریف اصطلاحی موزه
تاریخچه موزه در ایران
موزه در بینش اسلامی
خصوصیات فیزیکی ساختمان موزه با عملکرد صحیح
خوانایی مسیر
تناسبات اشیاء با سالنهای نمایش
ایجاد نمایشگاههای موقت در زمینه های هنری
ایجاد فضای تحقیق و کتابخانه
ایجاد سالن نمایش
اموزش فنی و حرفه‌ای
نمونه هایی از موزه های ایران
موزه پرفسور حسابی

موزه جواهرات ملی

موزه ملی ملک
موزه خانه صبا
موزه هنرهای تزیینی ایران
موزه فرش ایران
کاخ موزه سعدآباد
موزه پست
موزه نیروی هوایی